עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
סיינטולוגיה - מידע כללי
   

מידע כללי:
 

 

 

שם סיינטולוגיה
שמות נוספים

כנסיית הסיינטולוגיה
RTC המרכז לטכנולוגיה דתית

נוסד בשנת 1951
מנהיג דייויד מיסקביץ'
מייסד ל. רון האברד
ארגונים קשורים

עמותת "דימור", רוטשילד 107, תל אביב
עמותת CCHR בישראל, "עמותת מגן לזכויות אנוש בישראל"

מוקדי פעילות בארץ

המרכז לסיינטולוגיה - שד' ירושלים 39 תל אביב-יפו
שונצינו 12, תל אביב
דימור - רוטשילד 107, תל אביב
יכולת- החשמל 29, תל אביב
מכללת האברד למינהל- בן גוריון 10, רמת גן
קליר סנטר - ירושלים


 

 עיקרי הכת:

 
בני האדם בנויים מ"תטאנים" שונים ששתולים בהם וגורמים להם את כל המחלות הפיסיות והנפשיות. כדי להירפא מכל אותן מחלות וכדי להגיע למצב של "תטאן פעיל", כלומר, של הישות האמיתית שלך שהיא בלתי מוגבלת, לא פיסית ולא רוחנית, צריך לעבור את כל שלבי הסיינטולוגיה, כאשר כל שלב מלווה באינספור שעות של תהליך הנקרא "אודיטינג", בו הסיינטולוג יושב מול ה"אודיטור" ומתבקש לענות על שאלות, לשוחח על כאביו, ולחזור ולשוחח על כאביו עד שאינו חש יותר בכאב.
את תהליך האודיטינג מלווה מכשיר בשם "אי-מיטר". המכשיר עשוי מידיות מתכת אותן אוחז הסיינטולוג, כאשר הידיות מחוברות למכשיר בעל מחוג בחצי עיגול. המכשיר מודד את תגובותיו של הסיינטולוג ועל פי זה תהליך האודיטינג נקבע על ידי האודיטור.
בסיינטולוגיה ישנם אינספור קורסים ושלבים, שכאמור מלווים בתהליך האודיטינג ובתהליכים שונים אחרים שנקראים ת"רים, הווה אומר Training Routines באנגלית – תרגילים, המאמנים את הסיינטולוג לדברים שונים – ביניהם ליכולת שלא להגיב באופן אוטומטי, שלא להתרגש ממצבים שונים וגם לשקר בעת הצורך.
תהליכים אלו מטרתם להפוך את הסיינטולוג למעין רובוט הסר למשמעת הממונים עליו ללא התנגדות מאידך, ולאדיש לסביבתו כאשר הסביבה מתנגדת לסיינטולוגיה.
 
השלבים אותם צריך לעבור הסיינטולוג נקראים "הגשר".
כאשר סיינטולוג עולה על ה"גשר" הוא מתחיל למעשה סדרה ארוכה שעלולה להימשך כל ימי חייו וכוללת את השלבים הבאים (לא יצוינו פה כולם):
- פריקליר – לקליר. פירוש: הסיינטולוג המתחיל הוא בשלב שקודם הקליר, קודם מצב של נקיות ולכן נקרא פריקליר. הנקיות היא מעכבויות וכאבים ואירועים מכאיבים שאירעו לו במשך חייו. את התהליך הוא עובר באודיטינג.
- או.טי. שלבים שמגיעים לאחר שהסיינטולוג הופך לקליר. פירוש הביטוי או.טי. הוא באנגלית ראשי תיבות של: Operating Thetan, הווה אומר – תטאן פעיל. ישנם כיום 8 דרגות של או.טי. ומי שעובר אותם בהצלחה אמור לשרוד אירועים כמו שואה גרעינית, מחלות שונות, הוא יכול ללכת אחורה וקדימה בזמן, ולמעשה הינו ישות לא מוגבלת כלל.
 
מידע נוסף על הסיינטולוגיה ניתן למצוא בקישורים למטה.


 

 

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים