עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
מידע כללי - אמי שני
   
דף הבית >> מידע >> רשימת קבוצות >> אמי שני >> מידע כללי - אמי שני


אמי שני היא אישה בשנות החמישים, נשואה וללא ילדים, גרה בעבר בפתח תקווה וכיום מתגוררת בבית אריה. עיקר עיסוקה הוא בטיפולים ובתיקשורים.
אמי מקיימת טיפולים 'אחד על אחד' וכן מנחה סדנאות. הסדנאות הן בעלות אופי דתי רוחני.
אמי טוענת שיש לה יכולות על וכוחות מיוחדים אליהם נחשפה הישר ממלאכי עליון והם שולחים לה מסרים שגורמים לה להבין את המציאות בשונה מבני האדם הרגילים.
דרך התקשורים, אמי משנה למאמיניה את שמותיהם, משדכת להם זוגות ומחתנת אותם, רק כאלו המסכימים לקבל עליהם את מרותה, לא ניתן חלילה להיות בקשר זוגי עם מי שאינו מוכן לקבל את סמכותה. אמי מייעדת מקצועות, מחליפה בהינף יד מקומות עבודה, ואף מביאה את מטופליה לשנות את מקום מגוריהם. רובם ככולם עברו לגור מכל מקום בארץ בו הם התגוררו – לבית אריה, סמוך לביתה.
 
מהעדויות שהגיעו אלינו תואר כי ניתנת במקום התחושה כי ביתה של אמי הוא "בית המקדש", ובעלה, ששמו שונה ל'יהוידע' (דמות מקראית של כהן גדול בתקופת המלכים) מתפקד לצידה כדמות קדושה של כהן ומציית לפקודותיה. את ביתה (בית המקדש לכאורה) מתחזקים המאמינים בכל דבר. ניקיון, קניות, בישולים, ארוחות ושיפוץ מפואר של כל חלקי הבית לפי החלטותיה של אמי.
בבית קיימים ויטראז'ים מפוארים מעשי ידי המאמינים ומחוץ לבית גינה מפוארת גם כן מעשי ידי התנדבות המאמינים.
אמי דואגת להיות מוקפת בכל עת במאמיניה, תוך יצירתת תחושה שמי שהכי קרוב אליה, זוכה תמידית בברכתה השופעת.
 
אנשים שפגשו את אמי שני מספרים על אישה חכמה מאד וכריזמטית, היו שבאו אליה על מנת להירפא ממכאובים ומחלות ולעיתים אמי אכן הצליחה לטפל בהם ולעזור להם להיחלץ ממכאובם, אך כמו תמיד בכתות, זו מלכודת הדבש, לצד העזרה נוצרת גם תלות קשה וחולנית המקשה על המאמינים בהמשך להמשיך ולהיות תלמידים שלה ולהישאר עם היכולת לחשיבה עצמאית ולקבלת החלטות באופן ביקורתי וחלילה וחס מלעזוב אותה.
 
את הקשר התלותי לכאורה אמי מייצרת דרך שיטות פסיכולוגיות שונות. אמי שותלת בשיעורים ובסדנאות מונחים כיתתיים כמו אמת אחת ויחידה, פחד לעזוב את הקבוצה, תחושה של מזל גדול למי שהוא חלק מהקבוצה. הקשר עם אמי שהולך ומתהדק נעשה עם הזמן אינטנסיבי מאד. ומפגישה טיפולית אחת הוא מתוגבר לפגישה ועוד 2 סדנאות בשבוע ועוד תפילות ואירועים בשבתות וחגים, ובנוסף לאלו שיחות טלפון להתייעצויות על כל דבר קטן.
אמי תחליט עבור מאמיניה באיזה צבע יצבעו את הקיר, ואיזה מפה תונח על השולחן. לצד זה אמי תטיל משימות קשות על המאמינים לפעמים בתור ענישה. משימות כמו: שיחה מול קיר, צעקות ברחוב למול אנשים זרים – יכולים להוות כחלק מהתהליך אותו צריך לעבור.
היא לומדת לחדור לנבכי נפשו של כל אחד ואחד, קולטת את חולשותיו ודואגת להעצים אותן, עד כדי ערעור הביטחון העצמי של המאמין בעצמו, איבוד יכולת חשיבה עצמאית, והתמסרות טוטלית למוצא פיה.
אם מישהו יעז להתנגד למה שהיא אומרת או לנסות להעביר ביקורת, אמי תמצא 'בעיה' באישיות שלו ותסביר לו שבגלל בעיה זו הוא לא מצליח להבין את מה שהיא מוסרת ולכן מביע התנגדות. הדברים יאמרו לעיני כולם בסדנאות וההשפלות יכולות להתבצע לאורך זמן.
 
הסדנאות מתקיימות בשעות לא קבועות. לפעמים נפגשים אף בשעות הקטנות של הלילה ללא כל התחשבות ביכולת ובמצבם של המשתתפים.
 
לדבריה, התקשורים שהיא מקבלת ומעבירה הם ממלאכים כמו המלאך מיכאל, וצדיקים שכבר אינם בין החיים כמו ר' עקיבא וכדומה.
מעדויות של מי שעזב את הקבוצה עולה כי התקשורים נמסרים באופן אינטנסיבי שאדם מן השורה לא מסוגל להכיל אותם, ואף יש רגעים בהם הם חשים בלבול בין מציאות לדמיון, ולא פעם ראו כבר מלאכים מסתובבים סביבם בכל מקום..
 
 
למרות האידיאולוגיה הדתית והחיבור למקורות רוחניים שמקורם בדת, אמי אינה שומרת על אורח חיים דתי, ולא פעם ממציאה חוקים חדשים ופרשנויות משלה לדת ולהלכה, כשהיא שוללת כל דמות רבנית אחרת ומסבירה שאין טובים ממנה. ההמצאות בנושא הדת הן חלק מעניין אך לא הן מהוות את החלק הכיתתי. מה שראו מאמיניה שעזבו, כמו גם בכתות אחרות, אמי מלמדת כיצד יש לחיות את אורח החיים הדתי כשהיא בעצמה אינה מקיימת אותו. כשהיא נשאלת על כך היא מסבירה שהיא כבר מעל לטבע, ולכן אינה חייבת לקיים חוקים אלו.
 
בביתה נערכים כל הטקסים הדתיים כמו גם כל האירועים של המשפחות הקשורות לקהילתה כמו בריתות וחתונות. 
 
תוך כדי תהליך של יצירת סגידה ואמונה עיוורת בה וביכולותיה, היא משתמשת בדרכים מניפולטיביות שונות לשליטה בחייהם הפרטיים של מטופליה, כשהיא שוללת לחלוטין את חופש הבחירה שלהם, כשהניצול הנפשי מביא לניצול משאביהם של המאמינים. אמי יודעת לנצל את מצוקתם והזדקקותם לה, ומעסיקה אותם בביתה בהתנדבות מלאה, כשהם עושים למענה כל שתבקש. החל מעבודות בישול וניקיון וכלה בעבודות גינון ואומנות. יש צורך נפשי חזק לרצות אותה כל הזמן. אנשים תמימים שרק רצו בחיים טובים יותר, חשבו שמצאו את צינור הישועות היישר מהשמים ומצאו עצמם לעיתים עוזבים את מקום עבודתם ומתחילים לעבוד בשבילה. המוטו הוא, שאם אתה נותן לה מעצמך זה סימן שאתה רוצה להמשיך ולקבל את ברכתה, ולתת מעצמך זה הכל. זה להיות טוטלי, להסכים לכל דרישה ובקשה, לתת עבודה, ואם לא עבודה אז גם כסף זה טוב.
 
נפגעים שיצאו מספרים על טיפולים שקיבלו וסדנאות בהן השתתפו שעלו להם עשרות אלפי שקלים, לא כולל מתנות שאמי עודדה אותם לתת כל הזמן. מחשבה על עזיבה מעוררת פחד עמוק. רצון להעביר ביקורת מזוהה כקללה. כשאמי מזהה התנגדות או רצון לחשוב אחרת ממנה היא יכולה לפגוע בפומבי ולומר דברים קשים נגד אותו אחד לעיני כל המשתתפים, ואם מישהו העז ועזב, הוא, כמובן, מקולל. מה שגורם לאנשים לוותר. לוותר על משפחה וחברים קודמים, על קריירה ותחביבים, לאבד כל רצון לשמירה על פרטיותם ומימוש חלומותיהם.
 
עם הזמן, אמי מתגלה כמטפלת לא אמינה, היא אינה שומרת על דיסקרטיות, יכולה בחוסר רגישות להעביר מידע פרטי לאנשים אחרים או לשוחח טלפונית עם אחד ממטופליה כשבחדר נוכחים אנשים נוספים והם עדים לשיחה.
 
 
העדויות שהגיעו למרכז לנפגעי כתות מצביעות על מנהיגה שלא בוחלת בשום אמצעי על מנת לשלוט בציבור מאמיניה, תוך כדי שהיא גורמת להם לנזק נפשי ולפוביות קשות עליהן צריכים בשלב ההתפכחות לשלם בטיפול מקצועי ומשקם כדי לחזור לחיים תקינים, או "לחזור לעצמם" כדבריהם.
+ שלח משוב

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים