עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאןכת הסיינטולוגיה מנסה לחדור לקייטנות בקיץ

 

מורן ראדה, YNET 

  06.06.07

"העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון" מציעה פעילויות חינוך בחינם לקייטנות. בין הפעילויות: חוברת "הדרך אל האושר", שכתב מייסד כת הסיינטולוגיה, רון האברד. העמותה טוענת: "יש לנו אישור ממשרד החינוך", אלא שבמשרד מעולם לא שמעו על העמותה ומנהלים מלחמה של ממש בכת ובמסריה

 

 

האם מנסה כת הסיינטולוגיה להפיץ את מסריה לילדים בחופשה, בדרכים מתוחכמות ותחת שמות שונים? במכתב שהופץ באמצעות הדואר האלקטרוני מציעה "העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון" למנהלי קייטנות פעילויות מטעמה בחינם. מבדיקת ynet עולה שהחומרים והמסרים המוצעים למנהלי הקייטנות שייכים לכת הסיינטולוגיה, שפעילותה בבתי ספר נאסרה בעבר בידי משרד החינוך.

 

אנשי העמותה מציעים לתת הרצאות ללא תשלום בקייטנות שבהם מבלים ילדים מעל גיל שבע. במייל שמופץ בימים אלה כדי לקדם את הפעילות נכתב כי "העמותה התנדבותית, והיא עוסקת בהפחתת האלימות ובקידום החינוך". העמותה מציעה "שי חדש ומלהיב" ומגבילה את קבלתו לחמש קייטנות בלבד בכל יישוב. מנהלי הקייטנות מתבקשים למסור את פרטיהם, כדי שנציג העמותה יחזור אליהם לתיאום הפעילות.

 

במייל נוסף שמפיצים אנשי העמותה - מפורטות ההטבות שאותן יוכלו לקבל הילדים בקייטנה: החוברת "הדרך אל האושר", (שכתב מייסד כת הסיינטולוגיה, רון האברד - מ.ר.), פוסטר אישי לכל אחד "המעביר בצורה נעימה וידידותית ערכים בנושא כבוד ואכפתיות לזולת".

 

 

בשיחה עם ynet סיפרה ויקטוריה לישצ'ינסקי, מנהלת מחלקת הקייטנות בעמותה: "אנחנו עושים פעילות של שעה, מגיע מדריך שמפעיל אותם, כשהנושא הוא כבוד ואכפתיות לזולת, איך הם מתייחסים אחד לשני, ועזרה הדדית". היא מסבירה כי לעמותה יש 18 מדריכים שונים, כולם בני 30 ומעלה. לישצ'ינסקי מספרת כי הפעילות מועברת כבר ארבע שנים בקייטנות. לדבריה, "יש מתנ"סים וחברות שעובדים איתנו באופן קבוע".

 

"סיינטולוגיה? אין קשר"

 

כידוע, פתיחת קייטנה מותנית באישורים שונים מהרשויות, ובהם אישור ממשרד החינוך, שאף מפקח על התכנים בפעילות ועל כוח האדם המועסק בה. לשאלה האם יש לפעילות העמותה אישור ממשרד החינוך, השיבה לישצ'ינסקי באופן נחרץ: "כן, בטח". כאשר נשאלה אודות קשרי העמותה עם כת הסיינטולוגיה, היא השיבה: "אנחנו לא קשורים לסיינטולוגיה. מי שכתב את החוברת זה סופר אמריקאי, שהוא באמת כתב גם ספרים של הסיינטולוגיה. אני באופן אישי לא כל כך קשורה אליהם ולא מכירה מה בדיוק זה סיינטולוגיה".

 

לישצ'ינסקי מתגאה באישור שנתנה שרת החינוך לשעבר לימור לבנת לפעולת העמותה בשנת 2001. "היא כתבה לנו מכתב מאוד יפה עם ברכת דרך שלה". לדבריה, לא ידוע לה על איסור כלשהו שניתן מאז מטעם משרד החינוך.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "העמותה לשגשוג וביטחון במזה"ת לא פנתה בהצעה להעביר פעילות בנושא 'אהוב ילדים ועזור להם' . המשרד אינו מכיר את ויקטוריה לשצ'ינסקי ולא נתן לה אישור לפעילויות הללו בקייטנות. באשר ל'עמותה לשגשוג וביטחון' יודגש, כי פעילות העמותה אינה מאושרת על ידי המשרד ואינה מוכרת על ידו".

 

  

יצוין כי משרד החינוך מתנגד באופן חד משמעי להכנסת כל חומר בנושא הסיינטולוגיה לבתי הספר. חוזר מנכ"ל שיצא בשנת 2002 מלשכתה של המנכ"לית דאז, רונית תירוש, אסר חד משמעית על פעילות כתות בתוך בתי הספר. ביוני 2003 הוציאה סמנכ"לית משרד החינוך, לאה רוזנברג, איסור ספציפי על השימוש בחוברת 'הדרך אל האושר' ובחומרים הנלווים אליה בבתי הספר.

 

 

לפני כשנה דווח ב-ynet על ועדה מיוחדת שהוקמה במשרד החינוך למלחמה בכניסת הכתות לבית הספר. עיקר פעילותה של הוועדה הוא לבחון כיצד מתמודדים עם כת הסיינטולוגייה ונסיונותיה להכנס לבתי הספר למרות האיסור.

 

 

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן זליקוביץ'

 

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים