עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
רפי יעקובי - בית הספר לידידות
   
דף הבית >> מידע >> רשימת קבוצות >> רפי יעקובי - בית הספר לידידות
תגובת המרכז הישראלי לנפגעי כתות על רפי יעקובי

 

קבוצות כיתתיות יכולות להתבסס על אידיאולוגיה דתית, עסקית, פוליטית או טיפולית.
המודל של גורו בדמות "מטפל" המייצר קשרים מעוותים עם מטופליו, ומגבש אותם לקבוצה הסוגדת לו באופן עיוור, שם נוצרים יחסים של תלות העלולים להביא אף לניצול – מוכרת לנו.

מן התחקיר של ידיעות אחרונות נראה כי יעקובי מוביל את מטופליו לבצע מעשים בניגוד לעולמם המוסרי, ובונה איתם קשר מעוות המזכיר באופן דומה ומדאיג התנהלות של מנהיג כיתתי. פגישה בין דמות סמכותית (מטפל/מנהיג) לבין אדם במצוקה היא רגע קריטי בו יכולה הדמות הסמכותית לעזור, לסייע ולבנות או להרוס, לנצל ולפגוע.    

התיאורים העובדתיים המופיעים בתחקיר כמו: פגישות אישיות בהן המטפל מספר על עצמו ונוכח בפגישה יותר מהמטופל, פגישות המתארכות מעבר למקובל ומלוות בלחץ והשפלות, טקסט בלתי מובן הנאמר לכאורה כחלק מהשיח הטיפולי ומגרה את המטופל להגיע שוב ולהבין יותר.. הבטחות של 100% הצלחה לעומת הפחדה מאסונות באם המטופל יעזוב או לא יעמוד במטלות הנדרשות והובלת המטופל מפגישות אישיות לפגישות קבוצתיות – לחבורה של תלמידים המעריצים הערצה עיוורת את הדמות הטיפולית – כל אלו הן טכניקות פסיכולוגיות המוכרות בקרב מטפלים שיוצרים סביבם מעין קבוצה כיתתית שנועדה לייצר יחסי תלות הרסניים שבהם יכולת החשיבה הביקורתית של האדם הולכת ומתפוגגת.

אנשים המוצאים כי נפגעו מידי רפי יעקובי מוזמנים לפנות אלינו למרכז למסירת עדות, הכוונה ותמיכה בטל: 03-6708811.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים