עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
רונית גלפו
   
רונית גלפו קיבצה סביבה קבוצת מאמינים אדוקים שהולכים שבי אחריה במטרה לקדם לכאורה קוד שפיתחה גלפו שעתיד לתת מזור לכל חולי נפשי או גופני.
קבוצת המאמינים שבחלקם אף גרים במשותף מתנהלים כקבוצה סגורה ולפי העדויות שהגיעו אלינו בהתנהלות בין גלפו למאמינים מתקיימים מאפיינים כיתתיים כמו ריחוק עד ניתוק ממשפחות, סגידה לגלפו, שינוי קיצוני של אורח חיים, גירושין וניצול כלכלי.
במסגרת האמונה העיוורת בגלפו משכנעים המאמינים את קרובי משפחתם וחבריהם לתת הלוואות בסך עשרות ומאות אלפי שקלים כדי לקדם את מטרותיה של גלפו.
ההלוואות ניתנות בעד הבטחות של החזרות וריביות אך בפועל עוד ועוד עדויות מגיעות אל המרכז שהכסף נבלע ולאחר מספר חודשים ההחזרים מפסיקים להגיע, והכסף נעלם..
משפחות רבות גם כאלו שאינם מכירים אישית גלפו ולא שייכים לקבוצתה נסחפים אחר ההבטחות של ההלוואות והריביות ובתוך כמה חודשים מפסידים מאד אלפי שקלים.
המרכז הישראלי לנפגעי כתות מרגיש חובה להזהיר את הציבור לבל יפול לתת הלוואות לקבוצתה של רונית גלפו המתנהלת כקבוצה ובה מאפיינים כיתתיים מובהקים, בפרט כשהכסף, לא ברור לאן הוא הולך.. אבל מה שברור הוא שהוא לא בדיוק חוזר.

כתבת תחקיר שנעשתה על גלפו ועל התנהלותה עוד בשנת 2009 בעיתון הארץ ניתן לקרוא כאן.
http://www.haaretz.co.il/misc/1.1252765כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים