עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
פניית אהרן אפלבאום
   
דף הבית >> מידע >> עדויות >> פניית אהרן אפלבאום

שמי אהרון אפלבאום. אני מנהל בחברת הייטק, תושב כוכב יאיר, נשוי ואב לשניים, סבא לשלושה נכדים.

בשנת 2013 הגישה נגדי עמותת בני ברוך (‘קבלה לעם’, תנועתו של מיכאל לייטמן)
תביעת לשון הרע. להבנתי, מדובר בתביעה שמטרתה להשתיק ולהפחיד אותי וליצור את מה שמשפטנים קוראים לו “אפקט מצנן”: להרתיע אותי ואחרים מלקחת חלק בשיח הציבורי ומלהביע עליה ביקורת. זהו דפוס פעולה מוכר של גופים חזקים ועתירי ממון, המנצלים את כוחם כדי להילחם בביקורת עליהם בזירה הציבורית.

לקריאת המכתב באנגלית וברוסית
Read this in English

читать по-русски

 

הבן שלי הצטרף לפני שנים ל‘בני ברוך’ ולכן יש לי היכרות עמוקה וכואבת עם קבוצה זו . בכתב ההגנה שהוגש מטעמי נכתב בהתייחס אלי כך: ” הוא חזה מקרוב, באופן אישי ובלתי אמצעי, כיצד פועלת ‘בני ברוך’ באמצעים מתוחכמים יותר ופחות כדי להשתלט בהדרגה על תודעתם, השקפות עולמם, כספם וחייהם באופן כללי של מי שנשבה ברשתה ואשר הצטרף למעגלים הפנימיים יותר של הארגון ובודאי לגרעין הקשה שלו, וגורמת לפגיעה קשה ביחסיהם עם הורים, קרובי משפחה וחברים, עד כדי ניתוק מוחלט.”


בסוף 2012 שלחתי מכתב תלונה למספר גורמים בגין חדירה לכאורה של בני ברוך למערכת החינוך הכללית. את המכתב לא פרסמתי בשום מקום. כל שעשיתי זה להתלונן ולבקש את הגורמים הרשמיים לברר את העניין ולפעול אם ימצאו ככל שתלונתני מוצדקת. אבל מבחינת בני ברוך, גם מכתב תלונה כזה, שלא פורסם ברבים כלל, אינו לגיטימי. 
מספר ימים לאחר שהגשתי את מכתב התלונה פנתה אליי משפחתו של בני ופתחה פתח לחידוש הקשר בינינו וזאת אחרי תקופה ארוכה של התרחקות. התנאי הראשון היה, שאחזור בי ממכתב התלונה בצורה רשמית על ידי פנייה חוזרת לכל אותם גורמים שאליהם פניתי. לאחר שסירבתי הגיע מכתב מעורך דין מטעמם ובמרץ 2013 בני ברוך הגישו כנגדי את תביעת הדיבה המדוברת.


את הבלוג פתחתי, כי החלטתי, שלא רק שאני לא מוכן לשתוק, אלא שאני יוצא למאבק משפטי-ציבורי. לכן אני גם מבקש את תמיכתכם. מבחינתי מדובר במאבק ציבורי חשוב החורג מהנושא של מכתב התלונה שלי. זהו מאבק בתביעות השתקה באופן כללי, תביעות שהפכו לכלי של ארגונים גדולים וחזקים להפחיד ולהרתיע אזרחים מלהביע את דעתם. במקרה שלי, להרתיעם אפילו מלהתלונן לרשויות בעניינים הנוגעים להן.אני חושב שהמצב הזה מייצר סכנה אמתית לחופש הביטוי בישראל.
[מכתב התלונה ויתר מסמכי התביעה מפורסמים בבלוג].


אשמח אם תחליטו להצטרף למאבק ולתמוך בי בכל דרך שתמצאו לנכון – העברת מידע או אחר.

אתם מוזמנים מאוד ליצור קשר.
באמצעות הבלוג אני אמשיך לעדכן בכל התפתחות בתיק המשפטי או במידע נוסף
.

לקריאת כל הבלוג יש ללחוץ על הקישור.

שלכם, תודה על התמיכה.
אהרון אפלבאום


Go Back  Print  Send Page

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים