עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
ניסיון התיישבות בצופים - אדם סיני
   
דף הבית >> מידע >> רשימת קבוצות >> קהילת הסולם - אדם סיני >> ניסיון התיישבות בצופים - אדם סיני
המאבק הציבורי ביישוב צופים נגד כניסת קהילת אדם סיני ליישוב


תמונה באדיבות תושבי צופים 

במאי 2015 גילו אנשי היישוב צופים, כי מספר משפחות המשתייכות לקהילת הסולם, כולל אדם סיני עצמו, שכרו בתים/יחידות דיור ביישוב, תוך שהם מסתירים את העובדה כי הם משתייכים לקהילה מגובשת ובעלת אופי ייחודי. ממידע שהגיע למרכז עולה שאדם סיני מבקש מחסידיו, שלא לפרסם את עניין המעבר הקהילתי. ייתכן כדי שלא יתעוררו מחלוקות אודות כניסתם ליישוב. התברר כי קבוצת אדם סיני התכוונה לעבור ביחד ליישוב צופים.
 
תושבי צופים, אשר חששו לפגיעה במירקם החברתי של היישוב עקב הצטרפות של קבוצה מגובשת שתהיה 'תת קהילה' בקהילת היישוב, החלו במאבק ציבורי נגד מהלך זה. יצוין שהמרכז לא היה מעורב בכל דרך במאבק זה (למעט בהעמדת המידע המפורסם על-ידו).
 
בין היתר עירבו תושבי צופים את רב אזור השומרון, אליקים לבנון, ובפסיקה של בית הדין לדיני ממונות וחברה של השומרון, המליץ האחרון על אי כניסת הקהילה ליישוב, ואמנם קבוצת אדם סיני נסוגה והמשפחות חברות הקהילה שכבר הגיעו ליישוב עזבו אותו.
בראיית המרכז, המאבק שחוללו תושבי צופים, ופסיקת רבני הציונות הדתית מאזור השומרון כנגד כניסת קהילת הסולם ליישוב הומוגני כמו צופים, מדגישים מספר נקודות חשובות:
 
1. אפשר לנהל מאבק לגיטימי ומחאה כנגד קבוצות החשודות כבעלות מאפיינים כיתתיים בעזרת שיתוף פעולה ואומץ לב
2. בסופו של יום, כמו תמיד, מי שמשלם את המחיר על ההתנהלות של מנהיגי הקבוצות הם חברי הקבוצה עצמה
3. קבוצות כיתתיות, אומנם מדברות בתאוריה על "ואהבת לרעך כמוך" ו"תיקון הנפש", אבל בפועל, כאשר מתגלים מתנגדים לדרכן, חברי הקבוצה  ינקטו גם בדרכים המנוגדות לתאוריות שלהם על מנת להשיג את מטרתם. כך למשל התלוננה אחת התושבות בפוסט שפרסמה בפייסבוק על איומים לכאורה מצד אחד החברים בקבוצה, וכן כאשר נערך כינוס תושבים לדון בעניינם ביולי 2015 ביישוב צופים, ניסו חברי הקבוצה לפרוץ לאולם ולהפריע למהלך הישיבה.
 
יש לציין לטובה את התגייסות המעמד הרבני של אזור השומרון, שלא נרתע מלהיכנס לעובי הקורה, ובסופו של יום המליץ על אי כניסת קהילת הסולם ליישוב.
 
יצוין כי באוגוסט 2016 הגישו אדם סיני ואחרים תביעה נגד מספר תושבים ביישוב, רב היישוב צופים הרב מאד אודס ונגד המרכז לנפגעי כתות,. התביעה עדיין מתנהלת  אך עמדת המרכז ברורה - אנו עומדים מאחורי הפרסומים אודות אדם סיני. 

 


תמונה באדיבות תושבי צופים  
הפגנה כנגד כניסת קהילת הסולם ליישוב צופיםתמונה באדיבות תושבי צופים 

הזמנה לכנס בהשתתפות רבנים:

כנס ביישוב צופים

תמונה באדיבות תושבי צופים 


קראו כאן על המלצת ועד רבני השומרון בנוגע לכניסת קהילת הסולם ליישוב צופים.
 

בשולי הדברים, להלן ציטוט של חלק ממכתב שקיבלנו מחבר הקבוצה שעזב:

 "
בסוף כולם נוטשים את הכת. 
בכל תקופת המאבק, בלטה העובדה כי חברי קהילת הסולם מצדדים ותומכים ללא עוררין בדרכו של רבם, גם כאשר הוצגו בפניהם שאלות קשות אודות ההתנהלות שלו. היה נדמה כי מדובר באנשים שלעולם לא יזנחו את הקהילה.
 
והנה, כעבור שנתיים ימים, התברר כי חלק ניכר מאותן משפחות ואותם אנשים ש"לחמו" ואף היו מראשי הקהילה שניסו לשכנע הן את תושבי צופים והן את המרכז כי אדם סיני הוא רב ראוי, עזבו את הקהילה, כשחלק מהם חשים אכזבה וניצול. הם התפכחו. 
 
מדהים לפגוש אנשים שהיו בטוחים ב 1000% בצדקת הדרך, וכעבור זמן הם באים ואומרים "אנחנו חייבים לכם סליחה - אתם צדקתם, ואנחנו טעינו". 
 
תקוותנו שאנשים נוספים המצויים בקבוצות כאלו, יוכלו להשתחרר מכבלי המחשבה שהם מצויים בהם, ולהפוך לאנשים עם מחשבה עצמאית."

 


 

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים