עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
מידע כללי - לב טהור
   
דף הבית >> מידע >> רשימת קבוצות >> לב טהור >> מידע כללי - לב טהור

 
לב טהור, היא קבוצה שהוקמה בישראל בשנות ה- 80 על ידי אדם בשם שלמה אלברנץ בה היו חברים אז אזרחים ישראלים. במשך השנים הצטרפו לקבוצה גם אזרחי מדינות ארה"ב, קנדה וגואטמלה.

בתחילת שנות ה- 90 מנהיג הקבוצה, שלמה אלברנץ, אוסף את חסידיו ועובר איתם לניו יורק, לטענתו מסיבות אידאולוגיות, לטענת חוקרים מסוימים לאחר שנפתחה נגדו חקירה בישראל. בניו יורק הוא נעצר ויושב בכלא במשך שנתיים על חטיפה של הנער שי פימה. לאחר השחרור הוא עובר למונסיי.
לאורך השנים הללו אלברנץ מואשם בציבור ובתקשורת בפירוק משפחות, נישואי קטינים, התעללות פיזית וחטיפות.

בשלב הבא שלמה אלברנץ מעביר את הקבוצה שלו לקנדה, גם שם עיני הראשויות פקוחות עליהם והם מואשמים בהזנחת ילדים. כדי לברוח מהרשויות שמאיימות עליהם הם נודדים בין כמה מדינות בקנדה. כאשר הוצא צו מבית משפט להוצאת 14 ילדים מהכת ולהעבירם לאומנה, הם בורחים לגואטמלה.

בשנת 2017 ניתן פסק דין בישראל כי לב טהור אינה קבוצה דתית אלא כת פוגענית ויש לעשות כל מאמץ כדי להוציא משם את הילדים. בפסק הדין נכתב כך:
"לאחר שהוכח כי קיימת ענישה גופנית חמורה, נישואי קטינים, הוצאת ילדים מחזקת הוריהם והעברתם למשפחות אחרות, נתק מהעולם החיצון, איומים והפחדות, ושההורים בקהילה אינם מפעילים את שיקול דעתם ההורי על מנת להגן על ילדיהם, כאן המקום לחזור ולקבוע, כי לפי העדויות שהיו בפניי, ישנה הצדקה מלאה להתערבות המדינה באוטונומיה המשפחתית של כל משפחה שבכוונתה להצטרף לקהילת לב טהור ולמנוע את נסיעתם של ילדי המשפחה באמצעות צו נזקקות, המוציא את ילדיהם ממשמורתם לאלתר, לאחר שאמצעים אחרים שננקטו בעבר לא מנעו את בריחת המשפחות אל חיק קהילה זו, שהינה כת פוגענית"

המרכז הישראלי לנפגעי כתות הגיש תצהיר בתיק המשפטי הנ"ל בו נכתב סיכום על כל הידוע למרכז בקשר לכת לב טהור על פי העדויות שהגיעו אליו.
גם התצהיר של המרכז לנפגעי כתות מבהיר כי לב טהור אינה קבוצה דתית אלא כת פוגענית ומביא מידע על רבנים יהודים שטוענים שלב טהור היא כת, כמו כן את תמצות העדויות שהגיעו אליו מהן עולה מערכת יחסים פוגענית ומתעללת של הנהגת הכת כלפי המאמינים ושליטה מוחלטת של הנהגת הכת כלפי החסידים. מצ"ב התצהיר.

לפני שנה וחצי, בשנת 2017, מנהיג הקבוצה, שלמה אלברנץ, טבע למוות והקבוצה ממשיכה להיות מונהגת על ידי בנו, נחמן אלברנץ, שמפעיל אותה על פי העדויות באופן יותר קיצוני ומתעלל ומאביו. בימים האחרונים נחמן אלברנץ ועוד מספר אנשים מהנהגת הכת נעצרו בגין חטיפת 2 ילדים והוסגרו ל -FBI. מצ"ב כתב האישום שהוגש.

הקהילה בגואטמלה מונה כיום כ- 40 משפחות הכוללים 80 מבוגרים ו-150 ילדים. בכת בגואטמלה עדיין יש מספר אנשים שהם חלק מההנהגה הפוגענית.
 
 
 
 


כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים