עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
מידע כללי - הרא קרישנה חריש
   
דף הבית >> מידע >> רשימת קבוצות >> הרא קרישנה חריש >> מידע כללי - הרא קרישנה חריש


המידע על קבוצת "הרא קרישנה" המתגוררת בחריש, נאסף ב'מרכז לנפגעי כתות' ומתבסס על עדויות של משפחות נפגעות הכת (כ-15 משפחות) וחברים שהיו בקבוצה ופרשו ממנה בשנים האחרונות.
למען הסר ספק: אין לנו שום התנגדות לדרך הרוחנית ולפילוסופיה הנקראת "תודעת קרישנה" או "הרא קרישנה" ואנו מאמינים בחופש הבחירה של כל אדם בבחירת דרכו הרוחנית.
ישנן קהילות /קבוצות נוספות בארץ המתרגלות דרך רוחנית זו ועד כה  לא נתקבל אצלנו כל מידע אודות מאפיינים כיתתיים בקבוצות אלו. כמו כן זוהי דרך רוחנית-דתית מקובלת ברחבי העולם.
רבות מהקבוצות המתרגלות דרך זו שייכות לארגון איסקון העולמי. ארגון גג של הרא קרישנה.
 international Society for Krishna Consciousness ISKCON 
במגענו עם ארגון זה נוכחנו לדעת שהארגון אינו מעודד מאפיינים כיתתיים הרסניים.
מאמר זה מצביע באופן ספציפי וממוקד על הקבוצה המונהגת ע"י דורית וגד לובן ומתגוררת ביישוב חריש ולא על תודעת קרישנה / הרא קרישנה באופן כללי.
 
לקבוצה של דורית וגד לובן בחריש ישנם שמות נוספים ו/או עסקים הקשורים לקבוצה שדרכם מתוודעים מאמינים חדשים ומצטרפים לקבוצה:
תודעת קרישנה, יוגה של אהבה, אוכל של אהבה/איטינג יוגה,לילא, סטודיוגה, יריד הודו, באבא טאלי.
מנהיגה: דורית לובן (נקראת גם ורשבהנבי)                  
שמות נוספים דומיננטים בקבוצה שדרכם ניתן להכיר את הקבוצה בחריש: גד לובן (נקרא גם גונה אוואטאר), מדהוריה דאס.
בקבוצה כ-30 חברים בגרעין המרכזי המתגוררים בחריש וחברים נוספים ממקומות אחרים בארץ.

בקבוצה זו ישנם, לדעתנו, מאפיינים כיתתיים מובהקים, כמפורט בדף "מהי כת" באתר "המרכז לנפגעי כתות"
 
חברי הקבוצה מקיימים ירידים ברחבי הארץ ומוכרים אוכל ובגדים, מחלקים ספרים, אוספים תרומות, ומעבירים שיעורים כדי למשוך קהל מאמינים. בשלב היכרות ראשוני זה עימם עדיין לא ניתן לזהות את המאפיינים הכיתתיים. אולם, כאשר אדם בוחר להצטרף לקבוצה מתחיל תהליך שהוא אינו ער אליו ולאחר תקופה הוא מוצא עצמו בתוך קבוצה סמכותנית בעלת מאפיינים כיתתיים.

על פי העדויות שהגיעו ל'מרכז לנפגעי כתות', מנהיגת הקבוצה נוטה לבטל דרכים אחרות ומקומות אחרים לתרגול תודעת קרישנה ומכוונת לפעול על פי הדרכתה בלבד, עורכת שיחות אישיות וארוכות עם המאמינים, מייצרת 'הפרד ומשול' בתוך הקבוצה, שולטת באופן כמעט מוחלט בחייהם האישיים של החברים, מחדירה פחדים, מעודדת הלשנות בין חברי הקבוצה, מנתקת אותם מהעבר וממשפחות המוצא, מנתקת אותם מחברים שעוזבים את הקבוצה, שוללת כל אפשרות של העברת ביקורת או התנגדות, ומנהלת מערכת של ענישה ונידוי נגד המערערים – כל אלו מהווים בסיס לשליטה מופרזת של המנהיגה ומהווים קרקע פוריה לשיעבוד המאמינים ולניצולם.
+ שלח משוב

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים