עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
על תופעת זיכרונות כוזבים
   
סוגיית הזכרונות המודחקים/הכוזבים היא סוגיה מורכבת בשדה הפסיכולוגי ובשדה המשפטי.
רבות נאמר ונכתב על כך.
ניתן לקרוא שלל מאמרים על היבטי התופעה באתר "פסיכולוגיה עברית" כאן.
בחוברת שיצאה בשם "ילדות ביעותים וזיכרון תעתועים" ניתן לעיין בחומרים שנאספו על ידי הורים שבניהם שוהים בתוך כתות ונזכרו בפגיעות המיניות תחת לחץ המנהיג. (לחץ ושכנוע. אפילו לא חלום).   
חשוב לציין שהמשפחות שחקרו את הנושא בשנים האחרונות ופרסמו את המידע והחוברת, אינם שוללים את האפשרות להיזכרות כנה בגין מעשים שהודחקו על ידי נשים שנוצלו בילדות. תופעה אמיתית זו מנוצלת לרעה על ידי מנהיגי כתות.            
יוצאי כתות מעידים כי במהלך שהותם בכת כוונו להיזכר בהתעללות מינית שעברו בילדותם, תוך שיחות ארוכות עם המנהיג/ה, שכנוע ולחץ להיזכר במעשים דמיוניים כמו: 'כל מי שהגיע לקבוצה שלנו וחווה התנגדות לקבוצה הבין מאוחר יותר שזה בגלל התעללות שחווה בילדות לכן כנראה שזה גם מה שקרה לך'.. או: "את לא זוכרת שאביך התעלל בך? זה חייב להיות. נסי להיזכר.. אני אומר/ת לך שכך היה. נסי שוב"..   
לאחר שעזבו את הכת הבינו כי הם תומרנו להאמין כך על-ידי המנהיג, אבל הנזק העצום כבר נעשה.. המעוניינים בחוברת מודפסת מוזמנים לפנות אלינו במייל:[email protected]
המעוניינים לעיין במהדורה דיגיטלית של החוברת, יכולים לעשות זאת כאן.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים