עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
הצגה שייכת
   

שייכת


יום אחד ברחוב עוצרת משטרת ישראל את יהודית, חברה בתוך קבוצה שחיה במשותף בבניין במרכז הארץ.
גם את שאר חברי הקבוצה, המורכבת מנשים וילדים, עוצרת המשטרה, וגם את מנהיג הקבוצה - גבר המואשם בעבירות קשות של מין והחזקת חברי הקבוצה בתנאי עבדות.
כל חברות הקבוצה מופרדות ונשלחות למקלטים. העובדות שמתגלות ליהודית על שהתרחש, בלי שידעה, בקבוצה שהייתה ביתה ומרכז חייה 13 שנה, מאיימות לשמוט מתחת רגליה כל קרקע. היא צריכה להיאבק לבנות לעצמה ולחמשת ילדיה נתיב קיום חדש בתוך החברה הישראלית שאליה היא לא מרגישה שייכת.
‎‎
המחזה בהשראת יומניה של יהודית הרמן, שחיה 13 שנה בכת גואל רצון.
כתיבה ובימוי: אלירן כספי.ביקורת - הארץ - תמר רותם:
"ההצגה "שייכת" היא מסמך בימתי שלופת בגרון ולא מרפה ימים רבים אחרי הצפייה, למרות שסיפור המסגרת של ההצגה התפרסם וסופו ידוע. מוקד ההצגה הוא התהליך הכואב של ההתפכחות, דרך הקולות הרבים שמתרוצצים בנפשה של הגיבורה.. במידה רבה זהו סיפור גאולה ולידתה של אישה...

אפשר להעריך את האיפוק בהגשה המרגשת והמדויקת של השחקנית.
אלירן כספי, שכתב את המחזה וביים את ההצגה, יוצא מתוך האקטואליה ומצליח ליצוק בחומרים הדרמטיים המצויים בשפע של העלילה, רובד נוסף של משמעות. הוא יוצר הצגה שאינה מציצנית..הוא משרטט בעדינות את תמונת נפשה של גיבורת הדרמה ...ההצגה היא כעין חקירה אל שורשיו של הקשר בין הקורבן והמתעלל. התמיהה אם זה קורה רק לנשים, ומדוע, מלווה את הצפייה"


שורה ריקה

שורה ריקה

+ שלח משוב

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים