עברית  |  English  |  
ארכיון-לקריאת ניוזלטרים  |  הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
מידע כללי- קולו של משיח/דוד גולדנר
   
דף הבית >> מידע >> רשימת קבוצות >> דוד גולדנר >> מידע כללי- קולו של משיח/דוד גולדנר
מידע כללי :

לצעוק למשיח?
 
לאחרונה מתפרסמים פרסומים שונים וקישורים שונים במיילים ובפייסבוק בקרב הציבור הדתי והחרדי בנושא המשיח, הקשורים לאדם המהווה סכנה וחשוב שהציבור ידע להיזהר.
מדובר בפרסומים השייכים לאדם בשם דוד סגל המוכר גם בשמות דוד גולדנר או דוד מקפיאל (אדם המשנה את שמו לעיתים קרובות, ויתכן שהיום מופיע כבר בשם אחר).
למרכז לנפגעי כתות הגיעו עדויות רבות ממי שקרובי משפחתם או הם עצמם היו שבויים במשך שנים בהנהגתו של גולדנר, ועזבו אותו בסופו של דבר לאחר שהתפכחו כשהם פגועים, שבורים, רצוצים, מנוצלים נפשית וכלכלית.
על פי העדויות, גולדנר מתחיל את הקשר עם מאמיניו בעילום שם כדי לתת תחושה לאדם שמנגד כי מדובר בתלמיד חכם, צדיק, עניו וצנוע. אחר כך כשהוא רואה שיש היענות הוא יוצר קשר לאט לאט, וכשהוא מרגיש מספיק בטוח הוא "מתגלה" ואף מבהיר כי המשיח - זה הוא בעצמו, ומבטיח הבטחות שווא כמו הבטחות לנשים (גרושות או אלמנות למשל) שיתחתן איתן כשיגיע יומו להתגלות.
הוא גורם למאמיניו לזנוח את חייהם האישיים, דורש מהם לעזוב מקומות עבודה, לימודים, להתרחק ולהתנתק ממשפחות המוצא שלהם (הורים, אחים, ילדים), צועק עליהם ומשפיל אותם, מייצר קשר תלותי ויומיומי, הופך אותם למבודדים, דורש מהם לבצע מעשים משפילים כמו לצעוק 'משיח' ברחובות, ואף דורש סכומי כסף בגובה של עשרות ומאות אלפי שקלים. למי שאין סכומים אלו הוא גורם לקחת הלוואות או למכור את בתיהם ורכושם כדי לגייס עבורו את הכסף.
האיש נאסר בעבר על תקיפה באלימות וישב בכלא.
כחלק מפעילותו הוא מקים אתרים שמדברים על משיח, כשהוא מגבה את דבריו בציטוטים של רבנים שונים כאילו הם עומדים מאחורי פרסומיו. זו הדרך שלו להכיר אנשים חדשים ולהכניס אותם תחת אמונתו וכנפיו. כיום האתר שמשויך אליו הוא האתר הזה: http://v871.com/
הציבור שאינו מודע לכך, משתף קישורים ומפנה לאתר שלו, וזוהי סכנה.
אין אנו באים להביע דעה על תוכן הדברים הנאמרים באתר ועל נושא משיח. אלא להזהיר שכל הפניה לקישור לאתר זה יכול להוביל אנשים תמימים ליפול בשבי של דוד גולדנר.

רוצה לדעת עוד על כתות?


קבל במתנה את הספר "איך פועלות כתות?" - לחץ כאן.

 

יש לכם שאלות ? רוצים עוד אינפורמציה על הקבוצה ? צרו קשר ונשמח לעזור

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות (חל"צ)'
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
טל:  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל -
sos.katot@barak.net.il
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים