עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
מידע כללי- קולו של משיח/דוד גולדנר
   
דף הבית >> מידע >> רשימת קבוצות >> דוד גולדנר >> מידע כללי- קולו של משיח/דוד גולדנר
מידע כללי : אפריל 2020

מידע על דוד גולדנר- דוד מקפאיל

דוד גולדנר מופיע ברשימת הקבוצות בעלות המאפיינים הכיתתיים למרות שהוא אינו מנהיג קבוצת אנשים יחד אלא פועל מול אנשים אחד על אחד ולפעמים מפגיש ביניהם.

קבוצה כיתתית יכולה להיקרא כך גם אם הטכניקות והמאפיינים הכיתתיים מופעלים אחד על אחד ולא כקבוצה, אך עדיין בדינמיקה בין המנהיג למאמין מתקיימים המאפיינים הכיתתיים.

על פי העדויות שהגיעו אלינו ההתנהגות והמעשים של דוד גולדנר מקבילים להתנהגות והמעשים של מנהיגי כתות אחרים שאנו מכירים.

מאחר והוא משנה את זהותו מדי פעם, האנשים הנמצאים תחת השפעתו לעיתים אינם יכולים אפילו לזהות במי מדובר.

נתאר להלן את דפוסי ההתנהגות וההתנהלות של  גולדנר כדי שיהיה אפשר לזהותו:

לפי העדויות שהגיעו אלינו, הוא לא עורך הרצאות או שיעורים ולא מכנס קבוצות אנשים ביחד.
האנשים שנפגעו ממנו ופנו אלינו העידו כי הם הכירו אותו כל אחד מהם בנפרד דרך שיחת טלפון ממספר חסוי או ממספר זמני שלא רשום על שם אף אדם. הוא לא מציג את עצמו בשמו האמיתי, אלא ממציא שמות בדויים.

האתר שלו היום נקרא: בית המקדש בית המלוכה של המשיח:  www.v871.com 
בעבר היו לו אתרים בשמות אחרים כגון: m424 - קולו של משיח.
בעבר היה לו גם אתר נוצרי, בו הוא כתב, שהיהודים מתעללים בו בגלל אמונתו במשיח הנוצרי.

כשקוראים באתרים שלו, אי אפשר לדמיין שמאחורי האתר עומד מישהו, המתנהל כפי שמתנהל.

בעדויות שהגיעו אלינו שמענו כי לפעמים הוא פונה דרך האימייל לאנשים שכתבו שאלה לאתר שלו. באתר עצמו הוא לא כותב את שמו, כך שהקוראים לא יכולים לדעת מי כותב את הדברים באתר, ומי הוא זה שפונה אליהם במייל.

לעיתים נדירות הוא נפגש עם המאמינים שלו פנים אל פנים. חלק מהאנשים שהוא מפעיל עליהם אמצעי שליטה לא ראו אותו אף פעם, כך שהם אינם יודעים מי הוא באמת.
כאשר לעיתים הוא מפגיש למשימות משותפות 3 או 4 אנשים הוא מקפיד להזדהות לאותם האנשים באותו השם, כלומר, שבאותו הזמן יכולות להיות כמה קבוצות קטנות, שהאנשים מקבוצה אחת לא יודעים ולא מכירים אנשי קבוצה אחרת ולכל קבוצה או אדם אחד הוא מציג את עצמו בשם אחר.

בשיחות הראשונות הוא מדבר בנעימות ומסביר את הרעיונות שלו בנושא המשיח, הוא לא אומר שזה רעיונות שלו, אלא שביקשו ממנו לדבר ולהסביר.
בהמשך הוא מבקש תרומות של כסף לפרסומי משיח והסכומים הולכים וגדלים.
מתוך העדויות שהגיעו אלינו שמענו על אנשים שנתנו עשרות ומאות אלפי שקלים והם נשארו חסרי כל.
הוא אומר, שהוא מדבר בשם שמיים. הסגנון שלו: "שמיים אומרים, שהחודש אתה צריך להעביר סכום מסויים של כסף", אם אתה אומר שאין לך, אז הוא אומר: "תקח הלוואה" או " תמכור חפצים" וכדומה.

הוא מצווה על עשיית כל מיני מטלות ופעולות, והכל כביכול בהוראה מכוח עליון.
בהמשך הוא עובר לאיומים: "שמיים אומרים, אם לא תעשה כך וכך תפגע משמיים."

בעדויות גם שמענו כי הוא לא פעם מפריד ומסכסך בין האדם למשפחתו וחבריו וסביבתו וכך כאשר האדם מנותק ממשפחתו וחבריו ונשאר בודד קל לו יותר להפעיל את אמצעי השליטה והשכנוע להעביר לו כספים ורכוש.

הוא טוען שיש לו קשר ישיר עם העולם העליון וכביכול מעביר לאדם מסרים משמיים וכי הוא בעצמו משיח בן דוד.
הוא מאוד כריזמתי, כך שהוא מצליח להפעיל את השפעתו אפילו על אנשים נבונים מאוד ומשכילים.

זו תמונתו משנת 2003.  
בתמונה הוא בלי כובע, אך במציאות לרוב הוא חובש בדרך כלל כובע קסקט.
מכיוון שזו תמונה ישנה, ניתן להסיק כי היום הוא נראה קצת שונה.  

דוד גולדנר-מקפאיל מפעיל גם אתר נוצרי בערבית, בו הוא מופיע בשמו DAVID McPhail  :
 
דרך אתר זה ניתן לראות כי ליהודים דוד גולדנר-מקפייל מציג את עצמו כיהודי דתי הפועל למען משיח בן דוד, ולנוצרים הוא מציג את עצמו כנוצרי הפועל למען ישוע. לצעוק למשיח? - אוגוסט 2016
 
לאחרונה מתפרסמים פרסומים שונים וקישורים שונים במיילים ובפייסבוק בקרב הציבור הדתי והחרדי בנושא המשיח, הקשורים לאדם המהווה סכנה וחשוב שהציבור ידע להיזהר.
מדובר בפרסומים השייכים לאדם בשם דוד סגל המוכר גם בשמות דוד גולדנר או דוד מקפיאל (אדם המשנה את שמו לעיתים קרובות, ויתכן שהיום מופיע כבר בשם אחר).
למרכז לנפגעי כתות הגיעו עדויות רבות ממי שקרובי משפחתם או הם עצמם היו שבויים במשך שנים בהנהגתו של גולדנר, ועזבו אותו בסופו של דבר לאחר שהתפכחו כשהם פגועים, שבורים, רצוצים, מנוצלים נפשית וכלכלית.
על פי העדויות, גולדנר מתחיל את הקשר עם מאמיניו בעילום שם כדי לתת תחושה לאדם שמנגד כי מדובר בתלמיד חכם, צדיק, עניו וצנוע. אחר כך כשהוא רואה שיש היענות הוא יוצר קשר לאט לאט, וכשהוא מרגיש מספיק בטוח הוא "מתגלה" ואף מבהיר כי המשיח - זה הוא בעצמו, ומבטיח הבטחות שווא כמו הבטחות לנשים (גרושות או אלמנות למשל) שיתחתן איתן כשיגיע יומו להתגלות.
הוא גורם למאמיניו לזנוח את חייהם האישיים, דורש מהם לעזוב מקומות עבודה, לימודים, להתרחק ולהתנתק ממשפחות המוצא שלהם (הורים, אחים, ילדים), צועק עליהם ומשפיל אותם, מייצר קשר תלותי ויומיומי, הופך אותם למבודדים, דורש מהם לבצע מעשים משפילים כמו לצעוק 'משיח' ברחובות, ואף דורש סכומי כסף בגובה של עשרות ומאות אלפי שקלים. למי שאין סכומים אלו הוא גורם לקחת הלוואות או למכור את בתיהם ורכושם כדי לגייס עבורו את הכסף.
האיש נאסר בעבר על תקיפה באלימות וישב בכלא.
כחלק מפעילותו הוא מקים אתרים שמדברים על משיח, כשהוא מגבה את דבריו בציטוטים של רבנים שונים כאילו הם עומדים מאחורי פרסומיו. זו הדרך שלו להכיר אנשים חדשים ולהכניס אותם תחת אמונתו וכנפיו. כיום האתר שמשויך אליו הוא האתר הזה: http://v871.com/
הציבור שאינו מודע לכך, משתף קישורים ומפנה לאתר שלו, וזוהי סכנה.
אין אנו באים להביע דעה על תוכן הדברים הנאמרים באתר ועל נושא משיח. אלא להזהיר שכל הפניה לקישור לאתר זה יכול להוביל אנשים תמימים ליפול בשבי של דוד גולדנר.

רוצה לדעת עוד על כתות?


קבל במתנה את הספר "איך פועלות כתות?" - לחץ כאן.

 

יש לכם שאלות ? רוצים עוד אינפורמציה על הקבוצה ? צרו קשר ונשמח לעזור

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים