עברית  |  English  |  
הצטרפו אלינו לפייסבוק  |  לקבלת תמיכה: 03-6708811  |  
קבל ספר במתנה !


לחץ כאן
בני ברוך / קבלה לעם / לייטמן
   
דף הבית >> מידע >> רשימת קבוצות >> בני ברוך / קבלה לעם / לייטמן
אוגוסט 2017

במרכז הישראלי לנפגעי כתות התקבלו עדויות של יוצאי הקבוצה הפנימית של בני ברוך בפתח תקווה, ושל בני משפחות כבר החל משנת 2008.

לאחר בחינת היקף העדויות ותוכנן, הגיע המרכז למסקנה כי מדובר בקבוצה שקיימים בה מאפיינים כיתתיים מסויימים, המצדיקים את פרסום המידע לציבור, והקבוצה "הועלתה" לאתר האינטרנט שלנו.

בשנת 2010 ניצלה עמותת "בני ברוך" פליטת פה של מנהלת המרכז דאז והגישה נגד המרכז תביעה דיבה. לאחר הגשת התביעה ומסיבות מעשיות נאלץ המרכז להגיע להסכם פשרה  במסגרתו הוסר שם קבוצת בני ברוך מרשימת הקבוצות הכיתתיות באתר המרכז (למרות שהתביעה לא הוגשה בקשר לאתר ולא על דברים שנכתבו על בני ברוך באתר), והתחייב שלא להביע דעתו אודות בני ברוך אלא במספר תנאים.

במהלך השנים המשיכו להגיע אלינו עדויות וחומרים אודות הקבוצה מאנשים נוספים שעזבו את הקבוצה וראו את עצמם כנפגעים וביקשו למסור מידע אודותיה. נפגשנו גם עם נציגים של בני ברוך וניסינו לקבל מהם תמונה של המתרחש בקבוצה. בנוסף, בעקבות סדרה של תביעות שהגישה בני ברוך נגד אנשים וגורמים שונים שביקרו אותה, פורסם מידע נוסף ורב על הקבוצה. הכוח שצברה בני ברוך גרם להתעניינות של אמצעי התקשורת בה, וגם אלה תרמו לפרסום מידע רב על הקבוצה. כל המידע הנ"ל נאסף ונבחן על-ידינו, ויצר תמונה קוהרנטית על בני ברוך (והכוונה בראש ובראשונה לקבוצה הפנימית בפתח תקווה).

לא הזדרזנו לפרסם את הידוע לנו על בני ברוך ואת דעתנו על פעילות התנועה משום שביקשנו לאסוף מאסה קריטית של מידע קוהרנטי ואמין. ואכן, המידע שקיים היום אודות "בני ברוך" מצדיק את החששות שלנו ומחייב אותנו לפרסם את הדברים.


בתמצית:
עולה תמונה לפיה על חברי הקבוצה הפנימית בפתח תקווה של בני ברוך מופעל לחץ להשקיע משאבים רבים מאד בפעילות הקבוצה, הן מבחינת שעות לימוד, הן מבחינת שעות התנדבות ב"הפצה" והן מבחינה כספית (תשלום מעשר ותשלומים נוספים); החברים נדרשים לשים את פעילותם בבני ברוך בראש סדר העדיפות שלהם, עד כדי התבטלות עצמית; חברי הקבוצה חווים לחץ להתנתק מגורמים שאינם תומכים במעורבות האינטנסיבית בקבוצה (כגון בני משפחה ומעגלים חברתיים קודמים); מי שאינם חברים בבני ברוך מוצגים כ"בהמות" או כ"99%" (להבדיל מהאחוז האחד, המיוחסים, תלמידי קבוצת בני ברוך); תורתו של לייטמן מוצגת כאמת היחידה שאין בלתה ולייטמן עצמו מוצג כמי שקרוב בדרגתו לאל וכמי שמהווה צינור יחידי להתקדמות הרוחנית של חברי הקבוצה; האידיאולוגיה של לייטמן משיחית ורואה את העולם כמצוי על ספו של מלחמת גוג ומגוג, ואת פעילות הפצת חוכמת הקבלה כקריטית להצלת העולם; פעילות מסיונרית ("הפצה") מהווה נדבך מרכזי בפעילות הקבוצה, והחברים מונחים שאין פגם במשיכת אנשים (כולל ילדים) אל רעיונות חוכמת הקבלה תוך הסתרה או טשטוש של הקשר לבני ברוך ושימוש גם בשמות אחרים (כגון "עמותת לגדול בכיף" "המח"ר בחינוך", "תנועת הערבות" ועוד). בשנים האחרונות פועלת "בני ברוך" על מנת לצבור כוח פוליטי ברמה המוניציפלית והארצית, וכן על מנת לחדור למערכת החינוך במסווה של תכניות חינוכיות חילוניות.
זה רק חלק קטן מהדברים. ניתן לעיין בקישורים הבאים כדי לקבל תמונה שלמה יותר.

לגבי לייטמן עצמו, ומעבר לכל האמור לעיל, התקבלו עדויות בנוגע לפעילות חמורה מצד מר מיכאל לייטמן, הקשורה לניצול מעמדו, אשר חלקה מצויה כעת תחת צו איסור פרסום לבקשת עמותת בני ברוך.  
 
המרכז לנפגעי כתות דוגל בשיח פתוח ובהצגת מידע לעיון הציבור. אנו מזמינים את הקוראים לעיין במסמכים ובחומרים השונים הקיימים ברשת אודות בני ברוך, ולגבש בעצמם עמדה מושכלת אודות התנהלות הקבוצה הפנימית בפתח תקווה.


דף המידע על ארגון בני ברוך בבניה, ובהמשך נעלה חלק מהמידע שהגיע אלינו לטובת הציבור.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר המרכז הישראלי לנפגעי כתות שייכות למרכז הישראלי לנפגעי כתות (להלן "המרכז") או לכותבים וגופי תקשורת אשר נתנו למרכז את הסכמתם לשימוש בחומר. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, לשנות, לפרסם, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט באמצעי תקשורת אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע, במאמרים, בסרטים, בקבצים המופיעים באתר או בכל חלק שלהם, אלא באישור מראש ובכתב מאת המרכז.

 


'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' (חל"צ)
רח' בן גוריון 24 (בית ליגב), רמת גן
        טל:
  03-6708811, פקס: 03/6708822       
דוא"ל:
  
s.soskatot@gmail.com
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]

 

לייבסיטי - בניית אתרים